(044) 483-99-94

НАСТІЛЬНА ГРА ДЛЯ ДІТЕЙ «ЧИТАКА»

20 Липня 2018
НАСТІЛЬНА ГРА ДЛЯ ДІТЕЙ «ЧИТАКА»


«Читака» – це пізнавальна настільна гра. Вона допомагає формувати і удосконалювати навички швидкого читання цілими словами. А ще – збагачує словниковий запас та мотивує до навчання.

У чому полягає ідея гри?
Дорослі читають слова не по буквах, а «хапають» їх цілими. Діти так само можуть навчитися «відгадувати» слова. Спочатку можна навчитися охоплювати поглядом одне слово, а потім – якомога більшу кількість слів. І тоді швидкість читання значно зросте.

У грі «Читака» застосовуються слова з переставленими літерами. Завдяки роботі з анаграмами у дітей покращується концентрація уваги, осмислене запам’ятовування, швидкість та гнучкість мислення, здатність до передбачення, відчуття цілого, творче мислення, лінгвістичні здібності. Застосування даної методики розвиває в школярів грамотність, відчуття мови через поглиблене вивчення буквеного складу слова та активне конструювання слів. Дібрано слова, відповідні предметні малюнки та анаграми, завдяки чому реалізується комплексний підхід.

Пропонується два варіанти гри: «Швидкий – меткий» та «Читака – хватака».

Для кого ця гра?
Гра «Читака» призначена для застосування на уроках української мови в початкових класах при вивченні розділів «Звуки та букви», «Слово», «Речення», «Розвиток зв'язного мовлення», на заняттях у дошкільних навчальних закладах для дітей віком від 5 років. Також у гру можна грати під час прогулянок та сімейного відпочинку.

Гра містить 300 карток трьох типів по 100 шт.:
1-й тип: малюнок предмета і його назва, а на звороті – це ж слово, але перекручене;
2-й тип: на одному боці – малюнок і відповідний напис, на зворотному боці – візерунок на рожевому фоні;
3-й тип: перекручене слово, а на зворотній стороні – візерунок на блакитному фоні.

ПРАВИЛА ГРИ

Зверніть увагу, що всі картки мають свої кольорові позначки в кутах. Для гри виберіть усі картки із кутиками одного кольору. На початковому етапі для гри достатньо взяти по 25 карток різних типів, які необхідні для певного варіанту гри. Усі інші картки складіть до коробки, щоб не заважали. Можна організувати кілька команд: якщо поділити усі 100 карток по кольорах кутиків, то в гру одночасно може грати 4 команди по 4-6 гравців у кожній.
Для ускладнення гри можна використовувати вдвічі більшу кількість карток з кутиками 2-х і більше кольорів.

Правила гри «Швидкий – меткий»

Для гри «Швидкий – меткий» використовуються 1-й та 3-й типи карток. На столі розкладаємо в довільному порядку картки 1-го типу малюнками догори. Поруч кладемо в стовпчик картки 3-го типу стороною з візерунком догори.
Один із гравців перегортає верхню картку в стовпці і кладе поряд зашифрованим словом догори, так, щоб всі побачили напис на картці. Завдання гравців – швидко зрозуміти, яке слово зашифровано на картці, вхопити на столі картку з відповідним малюнком і голосно вимовити слово. Якщо гравець правильно відгадав слово і першим вхопив картку з відповідним малюнком, то він забирає цю картку собі. Якщо ж гравець помилився – він кладе назад на стіл одну із своїх виграних карток. А той, хто помітив помилку і вхопив правильну картку – забирає її собі. Наступну картку із зашифрованим словом перегортає той гравець, який першим вхопив картку з малюнком.
Виграє той гравець, який зібрав найбільшу кількість карток із малюнками.

Правила гри «Читака – хватака»

Для гри «Читака – хватака» використовуються 1-й та 2-й типи карток. На столі розкладаємо в довільному порядку картки 1-го типу перекрученими словами догори. Поруч кладемо в стовпчик картки 3-го типу стороною з візерунком догори.

Один із гравців перегортає верхню картку в стовпці і кладе поряд малюнком догори, так, щоб всі побачили малюнок на картці. Завдання гравців – швидко знайти та вхопити на столі картку з відповідним перекрученим словом і голосно вимовити це слово. Якщо гравець правильно відгадав слово і першим вхопив відповідну картку – він забирає цю картку собі. Якщо гравець помилився – він кладе назад на стіл одну із своїх виграних карток. А той, хто помітив помилку і вхопив правильну картку – забирає її собі. Наступну картку перегортає той гравець, який виграв попередню картку.
Виграє той гравець, який зібрав найбільшу кількість карток.

Ще більше дидактичних матеріалів та обладнання для школи тут: http://rozumniki.com/catalog/catalog_2018.php